Příznivé účinky chlorelly na zdraví a krásu pokožky jsou jejím dlouhodobým uživatelům jistě známé. Tato zelená sladkovodní řasa obsahuje širokou škálu látek, které naši kůži vyživují a chrání.
Obsahuje například betakaroten nebo vitamíny A či E, které patří mezi silné antioxidanty a pomáhají tělu zbavovat se volných radikálů a oxidačního stresu. Nachází se v ní i vitamíny skupiny B včetně biotinu (vitamínu B7), jehož nedostatek způsobuje dermatitidu, nebo niacinu (vitamínu B3), který napomáhá hydrataci kůže a má i protizánětlivé účinky.
Chlorella je bohatá také na vitamín C, jenž lidské tělo nutně potřebuje k produkci kolagenu. Z minerálů v ní najdeme například zinek, který pomáhá kolagenovým a elastinovým vláknům udržet si sílu a pružnost, či hořčík. Ten podporuje celkově zdravý vzhled kůže, podporuje buněčné procesy v kůži nebo snižuje hladinu kortizolu, čímž kupříkladu mírní akné.
Prospěšné účinky přitom chlorella naší pokožce přináší jak při její konzumaci, tak i vnější aplikaci přímo na kůži.
Hojí a chrání
Při vnějším použití ocení vaše kůže nejen výše zmíněné látky, ale též chlorofyl, který je v chlorelle přítomen v rekordně vysokém množství. Toto zelené rostlinné barvivo má silně hojivé, protizánětlivé, antioxidační i antibakteriální účinky. Mast z chlorelly si tak výborně poradí s hojením různých oděrek, škrábanců, ale i menších otevřených poranění kůže.
Na její dobré hojivé účinky i příznivý vliv na léčbu chronických kožních zánětů poukazují i vědecké studie,například studie francouzských odborníků z roku 2014.
Vnějším použitím chlorelly lze rovněž účinně regenerovat pokožku po vystavení nadměrnému UV záření či volným radikálům, které do ní pronikají zejména ze znečištěného ovzduší a jsou jednou z hlavních příčin stárnutí pleti.
Domácí masti i pleťové masky
Pro aplikaci na kůži je ideální sáhnout po práškové formě chlorelly, kterou stačí jednoduše smíchat s vodou. Vzniklou „kašičkou“ potírejte poranění, štípance od hmyzu či zanícenou kůži či si z ní udělejte vyživující pleťovou masku. Pro použití na sušší kůži je vhodné smíchat chlorellu s kvalitními přírodními masťovými základy, jako je třeba bambucké nebo kokosové máslo.