Jeseň je tu a s ňou prvé väčšie nachladenia a virózy. Odborníci už vedia, že je čas zvýšiť konzumáciu zelených potravín. Vďaka unikátnym vlastnostiam jačmeňa aj chlorelly sa totiž môžeme chorobám úplne vyhnúť, prípadne skrátiť ich priebeh na minimum.
Prečo? Zelené potraviny obsahujú nášmu telu veľmi prospešné látky. Chlorella napríklad chlorellín, ktorý je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík nepoškodzuje chlorellín tráviacu mikroflóru. Je málo známe, že antibiotické účinky má aj jačmeň.
Stav našej imunity sa odvíja od prostredia v črevách a zdravej črevnej mikroflóry. Jačmeň aj chlorella sú známe vďaka svojim výrazným prebiotickým účinkom. Týmto spôsobom tiež prispievajú k dobre fungujúcej imunite a pomáhajú pri prevencii a liečbe infekcií.
Zelené potraviny odporúčame v tomto období aj používať aj zvonka. Jačmeň aj chlorella majú blahodarný vplyv na slizničný imunitný systém. Jačmeň je možné kloktať pri bolestiach v krku, chlorellu nechajte zasa rozhryzenú na vnútorných stenách úst alebo ju cucajte. Čerstvo namiešaným vlažným roztokom jačmeňa môžete vyplachovať zapálené dutiny aj nos rovnako ako s nosnými kvapkami nebo sprejmi.
Takže – ak chcete zabudnúť na škrabanie v krku, nádchu a napuchnutý nos a ďalší neduhy spojené s nepríjemným nachladením, zvýšte preventívne dávky jačmeňa aj chlorelly. Najlepšie vám s dávkovaním pomôže váš poradca. Dlhodobí užívatelia zelených potravín si napríklad v tomto období dávajú pokojne tri polievkové lyžice jačmeňa a tri hrsti chlorelly denne.